PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
Setna rocznica urodzin Hrabala i Festiwal Filmów Dokumentalnych

Z okazji setnej rocznicy urodzin Bohumila Hrabala, 5 grudnia 2014 roku, w Centrum Promocji Młodych odbyła się projekcja filmów „Makabratura” oraz „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, opartych na prozie czeskiego prozaika Bohumila Hrabala. Impreza została zorganizowana z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza. Projekcja możliwa była dzięki wsparciu Czeskiego Centrum w Warszawie.

To jednak nie wszystko, co związane z osobą czeskiego prozaika. Na koniec maja 2015 roku zaplanowano bowiem Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Życie pod specjalnym nadzorem”, który odbędzie się w Ośrodku Kultury Filmowej w Częstochowie. Formuła festiwalu jest bardzo szeroka, nie dotyczy właściwie Hrabala bezpośrednio.

Ma się odbyć całościowy przegląd twórczości w dziedzinie filmu dokumentalnego o tematyce społecznej, a przede wszystkim o życiu ludzi wykluczonych i niedostosowanych społecznie. Jak piszą organizatorzy, "chcemy by nasz festiwal prezentował szerokie spektrum empatii, dzięki której lepiej przyjrzymy się problemom współczesności." W ramach tego wydarzenia odbędą się również warsztaty filmowe dla amatorów oraz konkurs na film dokumentalny. Więcej informacji znaleźć można na stronie organizatorów: http://zpsnfestiwal.pl/

MICHAŁ WILK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy Twoje zdanie, chcemy je poznać i będziemy bardzo wdzięczni za parę słów własnie od Ciebie. Nie krępuj się, pisz śmiało. Nie tolerujemy jednak komentarzy wulgarnych, nonsensownych, które niczego nie wnoszą. Takie komentarze będą usuwane.