PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
Wytyczne

Prosimy o przysyłanie tekstów i innych materiałów na adres redakcji (palimpsesttime@gmail). Wszystkie materiały należy zredagować i przygotować według wytycznych technicznych, zamieszczonych na stronie internetowej magazynu (patrz poniżej). Nie ma możliwości przesyłania materiałów w wersji papierowej. Wysłanie pracy do redakcji jest równoznaczne z potwierdzeniem posiadania do niej praw autorskich oraz wyrażeniem zgody na publikację, a także na dokonywanie niezbędnej pracy korektorskiej (chyba, że zakres zmian jest spory, wówczas korektę zatwierdza autor). Redakcja zastrzega sobie prawo do odrzucenia pracy i zasugerowania zmian bądź poprawek. Nadesłanych materiałów nie zwracamy i nie oceniamy (nie recenzujemy!).

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przygotowywania materiałów do publikacji w "palimpseście" znaleźć można w naszym Stylebooku.

Teksty powinny posiadać wcięcia akapitowe, ewentualnie akapity powinny być rozdzielone pojedynczym światłem (odstępem). Tytuł (lub podtytuły i śródtytuły) należy podać na początku dokumentu (lub fragmentu tekstu) oraz wyróżnić go podwójnym światłem przed i po.

Teksty są objęte również ograniczeniami objętościowymi. Przyjmujemy teksty publicystyczne do 10 tysięcy znaków (wraz ze spacjami), teksty prozatorskie do 12 tysięcy znaków, dłuższe teksty  i teksty innego rodzaju wymagają konsultacji. Teksty publicystyczne powyżej 5 tysięcy znaków powinny posiadać śródtytuły.

W przypadku materiałów graficznych (zdjęć, rysunków, obrazów itp.) prosimy o przesyłanie plików o możliwie najwyższej rozdzielczości i najlepszej jakości, w wybranym formacie: tiff, jpg, jpeg, png, bmp.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przygotowywania materiałów do publikacji w "palimpseście" znaleźć można w naszym Stylebooku.

"palimpsest" ukazuje się tylko w wersji elektronicznej i stanowi wydawnictwo niedochodowe. Wszystkie materiały objęte prawem autorskim publikowane są za zgodą i wiedzą autorów. Łamanie i skład tekstów oraz projekt czasopisma wykonany jest w darmowym programie Scribus.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy Twoje zdanie, chcemy je poznać i będziemy bardzo wdzięczni za parę słów własnie od Ciebie. Nie krępuj się, pisz śmiało. Nie tolerujemy jednak komentarzy wulgarnych, nonsensownych, które niczego nie wnoszą. Takie komentarze będą usuwane.