PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
Rekrutacja


Chcesz zdobyć dziennikarskie doświadczenie? Chcesz nauczyć się, jak pracować nad tekstem i jak sprawnie pisać? Chcesz pracować w mediach? Dobrze trafiłeś! Czasopismo "palimpsest" poszukuje współpracowników i gwarantuje ogromne doświadczenie i satysfakcję. Pracując dla czasopisma, nauczysz się pisać m.in. wiadomości prasowe, newsy internetowe, recenzje, dłuższe wypowiedzi publicystyczne, czy nawet trudne felietony. Ponadto zapewniamy zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych prac dziennikarskich, tj. korekty tekstu, redagowania i planowania publikacji oraz przygotowywania materiałów graficznych. To jednak nie wszystko! Mamy Ci zdecydowanie więcej do zaoferowania. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Taka okazja może się nigdy nie powtórzyć.

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod TYM adresemWierzymy, że wśród studentów (i nie tylko nich) nie brakuje osób ambitnych i kreatywnych. Wierzymy, że warto ich poszukać, bowiem często bywa tak, że nie ma medium, dzięki któremu mogliby rozwinąć swoje umiejętności lub zdobyć doświadczenie. "palimpsest" jest właśnie takim miejscem, doskonałym polem do popisu i wyjścia ze stereotypowego cienia, w jakim znajdują się studenci. Warto pokazać innym, że również w Nas drzemie wielki potencjał, że także możemy zrobić coś więcej, a co najważniejsze: od siebie, bez niczyjego polecenia. Stąd niniejsza propozycja.

Magazyn "palimpsest" dotyczy szeroko pojętej kultury, jej przejawów i zjawisk w niej występujących. Oferta jest więc skierowana do osób, które piszą (lub chcą pisać) na temat literatury, muzyki, filmu, sztuk wizualnych, wydarzeń, osób czy jakichkolwiek innych rzeczy, które wpisują się w tę konwencję. W tym obrębie znajduje się także kultura studencka, więc "palimpsest" poruszałby dodatkowo tematy związane ze studiami, lub życiem studentów na uczelni (w tym przypadku liczymy na felietony, reportaże lub wywiady). Poszukujemy również osób zajmujących się sztukami wizualnymi, dzięki czemu będziemy mogli urozmaicić treść pisma. Mile widziane będą też osoby, które zechcą wesprzeć zespół redakcyjny przy wytyczaniu ścieżki Naszego rozwoju, lub pomóc przy utrzymaniu poprawności językowej pisma, szukamy więc również redaktorów, korektorów itp.

Poza publicystami (czy też autorami tekstów popularnonaukowych, które będą mile widziane), bardzo pożądani są twórcy, dlatego jeśli ktoś pisze prozę, poezję lub jest autorem innych form literackich, chętnie połączymy siły.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy już teraz! Podane informacje nie będą nigdzie upublicznianie, przeznaczone są jedynie do użytku wewnętrznego, a samo wypełnienie kwestionariusza do niczego nie zobowiązuje. Chcemy po prostu sprofilować Nasze możliwości. Ponadto prosimy chętnych o reakcję (krótką wiadomość na adres mejlowy redakcji: palimpsesttime@gmail.com) i przesłanie próbki tekstu (na dowolny temat, ale nie przekraczającego objętości 18 tysięcy znaków), dzięki czemu będziemy mogli ocenić Twój talent i zdecydować, jak możemy go wykorzystać.

Liczymy na Twoją pomoc, tę większą i mniejszą, bowiem każde słowo, każdy gest jest na wagę złota. Wszystko zależy od dobrej woli oraz chęci, a wierzymy, że tego wśród Nas nie brakuje. W razie pytań, wątpliwości, uwag lub samodzielnych pomysłów, prosimy o wiadomość na adres mejlowy redakcji. Z góry bardzo bardzo Ci dziękujemy!