PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
Popkulturowe przyjemności: Fandom, czyli fani, którzy mogą więcej

ComicCon 2011 w Chicago, fot. Mandy, Flickr (CC BY-SA 2.0)


W Centrum Promocji Młodych odbędzie się kolejna odsłona Popkulturowych przyjemności. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie rola fanów w dzisiejszej popkulturze. Spotkanie pt. "Fandom, czyli fani, którzy mogą więcej" odbędzie się w piątek (27 lutego) w CPM (Willa Generała, al. Wolności 30) o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Punktem wyjścia piątkowej dyskusji będzie pytanie zadane przez organizatorów: "Czy sprawdziły się proroctwa krytyków kultury masowej, głoszących, że jej odbiorcy są bierni, niewymagający, otępiali i szukają jedynie najprostszych rozrywek? A może jest zupełnie inaczej i fani popu to dziś elita odbiorców kultury: szczerzy, kreatywni, zaangażowani i totalnie nieprzewidywalni." Dyskutanci skupią się przede także na zjawiskach fandomu, fanfików, mash-up’ów, zinów itp., oraz zastanowią, czy wspólnoty miłośników popkultury tworzą współcześnie pewnego rodzaju plemiona. Informacje można znaleźć również na facebookowym wydarzeniu.

MICHAŁ WILK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy Twoje zdanie, chcemy je poznać i będziemy bardzo wdzięczni za parę słów własnie od Ciebie. Nie krępuj się, pisz śmiało. Nie tolerujemy jednak komentarzy wulgarnych, nonsensownych, które niczego nie wnoszą. Takie komentarze będą usuwane.