PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
Bajkowy Festiwal


Przewracane strony, głos rodzica i napięcie, które towarzyszyło nam każdego wieczora, kiedy zasiadaliśmy na łóżku i słuchaliśmy pięknych historii pełnych przygód i marzeń. Nasze dzieciństwo odeszło w niepamięć, a czytanie dzieciom powoli zamiera. Dlatego 17 września otwarciem „Festiwalu Bajki” będzie spotkanie „Dlaczego warto czytać dziecku?”. Przeprowadzi je Elżbieta Olszewska, Członkini Zarządu i Dyrektor Programowy Fundacji „ ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie jest kierowane do rodziców, nauczycieli, pedagogów, lekarzy i wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się, jak ważna jest tradycja czytania bajek. Spotkanie odbędzie się w sali odczytowej (s. 202) w Bibliotece Publicznej w Częstochowie  (Aleja Najświętszej Marii Panny 22) w godzinach od 11.00 do 14.00.


Następnego dnia 18 września odbędzie się spotkanie z bajką. W Bibliotece Publicznej aktorzy odczytają bajki, a ilustratorzy przeprowadzą warsztaty. Całość rozpoczyna się o godzinie 11.00. Na uczestników czekają kolejno: spotkanie z "Królewną" (warsztaty z Ewą Poklewską-Koziełło), spotkanie z "Kamienicą" (warsztaty z Danielem de Latour), spotkanie z "Sznurkową historią" (warsztaty z Agnieszką Żelewską) oraz spotkanie z "Siedmioma Wspaniałymi" (warsztaty z Marianną Oklejak). W tym samym dniu o 15.30 odbędzie się jeszcze spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla dzieci, scenariuszy i adaptacji scenicznych. Połączone będzie z wręczeniem nagród laureatom konkursów na ilustrację do wybranej bajki, autorskie zakończenie bajki oraz zakładkę do książki.

Kolejnego dnia 19 września, w Parku im. Stanisława Staszica o godzinie 10.00 rozpocznie się gra terenowa "Hej, gdzie jest Florka?", a w godzinach od 11.00 do 15.00 odbędzie się maraton czytania wybranych tytułów Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel w wykonaniu samej autorki oraz aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Czytaniu towarzyszyć będą animacje dla dzieci „W co się bawić z Królewną?” - przypomnienie gier i zabaw podwórkowych, warsztaty plastyczne „ Królewska biżuteria”  i „ Eko-zwierzaki” - zabawki z niepotrzebnych rzeczy. Serdecznie zapraszamy na festiwal, zapowiada się bajkowo!

(pk)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy Twoje zdanie, chcemy je poznać i będziemy bardzo wdzięczni za parę słów własnie od Ciebie. Nie krępuj się, pisz śmiało. Nie tolerujemy jednak komentarzy wulgarnych, nonsensownych, które niczego nie wnoszą. Takie komentarze będą usuwane.