PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
Woynarowski w Częstochowie


W najbliższy piątek (27 marca) w częstochowskim Centrum Promocji Młodych odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Woynarowskim, autorem powieści graficznej Martwy sezon, opartej na motywach prozy Brunona Schulza. Spotkanie rozpocznie się o 19.00 w Czytelni Komiksów.

Jakub Woynarowski jest tegorocznym laureatem Paszportu Polityki w dziedzinie sztuk wizualnych, a także interdyscyplinarnym artystą, designerem i niezależnym kuratorem, twórcą projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej.

Martwy sezon to najnowsza publikacja, wydana przez Korporację Ha!art powieść graficzna, oparta na motywach utworów literackich Brunona Schulza. Miejscem akcji jest opuszczone przez mieszkańców miasto, opanowane przez rojowiska owadów, które występują tu „w zastępstwie” ludzkich bohaterów. Z warstwą narracyjną koresponduje forma opowieści – literackie, barokowe w swej formie cytaty skonfrontowane zostają z tu serią wyrazistych obrazów, nieraz balansujących na granicy abstrakcji, a dodatkowych znaczeń nadaje całości ograniczona kolorystyka rysunków, zawężona do czerni, bieli i oranżu.

Spotkanie odbywa się pod hasłem „Po_czytaj!”, podtrzymującym ideę częstochowskiego Festiwalu Dekonstrukcji Słowa. Więcej informacji na stronie internetowej organizatorów.

MICHAŁ WILK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy Twoje zdanie, chcemy je poznać i będziemy bardzo wdzięczni za parę słów własnie od Ciebie. Nie krępuj się, pisz śmiało. Nie tolerujemy jednak komentarzy wulgarnych, nonsensownych, które niczego nie wnoszą. Takie komentarze będą usuwane.