PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
"Czytajowe!" wystawy# KRYPTOLEMOKRACJA – WYSTAWA ILUSTRACJI ANNY KISZKI
Lomobar (al. Wolności 2/4)
Czwartek 24 września, godz. 17:30

Wernisaż wystawy pochodzącej z Rybnika studentki III roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, uczącej się pod kierunkiem Mariana Waldemara Kuczmy. Prezentowane obrazy są ilustracjami do dzieł literackich najbardziej inspirującego dla niej pisarza – Stanisława Lema. Autorka pokazuje swoją wizualną interpretacje m.in. „Bajek robotów”, „Kongresu futurologicznego” czy najsłynniejszej powieści – „Solaris”.

# RUTYNY I ANOMALIE – WYSTAWA FOTOGRAFICZNA LAURY OCIEPY I BOGNY STEFAŃSKIEJ
Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)
Piątek 25 września, godz. 20:00

Częstochowianka Laura Ociepa skończyła rodzimą szkołę plastyczną i wyjechała na studia do Warszawy. Polubiła duże miasta. Ciekawią ją historie, które w sobie kryją. W mieście poznała Bognę Stefańską, z którą wspólnie podjęły temat miejskich legend. Antologia „Bękarty Wołgi. Klechdy miejskie” była dla nich punktem odniesienia i inspiracją. Przeniosły na język wizualny wątki, które je zaintrygowały. Elementy opowieści złożyły się na ich własną miejską historię.

# „PAMIĘTNIK Z KRAINY CZARÓW”- WYSTAWA MICHALINY CHOROSZCZAK
Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)
Piątek 25 września, godz. 20:00


Cykl „Pamiętnik z krainy czarów” jest dyplomem malarskim obronionym na ASP we Wrocławiu. Powstał w dużej mierze inspirowany „Alicją w krainie czarów” i motywami, które zafascynowały w niej autorkę. W kultowej książce Lewisa Carrolla Alicja ucieka od szarej rzeczywistości w świat nieskrępowanej wyobraźni. Prace Michaliny Choroszczak to seria kart inspirowanych światem przedstawionym przez Carrolla. Forma karty stała się pretekstem do tworzenia własnego, subiektywnego sposobu zapisu świata i emocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy Twoje zdanie, chcemy je poznać i będziemy bardzo wdzięczni za parę słów własnie od Ciebie. Nie krępuj się, pisz śmiało. Nie tolerujemy jednak komentarzy wulgarnych, nonsensownych, które niczego nie wnoszą. Takie komentarze będą usuwane.