PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
Teatralno-performerski "Czytaj!"# ZRYWAJĄC GUGUŁY – CZYTANIE PERFORMATYWNE POWIEŚCI WIOLETTY GRZEGORZEWSKIEJ
I LO w Częstochowie im. Juliusza Słowackiego (al. T. Kościuszki 8)
Poniedziałek 21 września, godz. 20:00

Oficjalnym uroczystym otwarciem V edycji Festiwalu będzie intrygujące spotkanie wokół głośnego debiutu prozatorskiego Wioletty Grzegorzewskiej, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike i do Nagrody Literackiej Gdynia, powieści „Guguły”. Proponujemy intermedialną wariację na temat książki w interpretacji Oli Florczyk, w reżyserii Piotra Nity, z muzyką Przemka Ozgi i wizualizacjami kolektywu „Międzymiastowa”.

# „NORWAY.TODAY” – SPEKTAKL TEATRU SZKOLNEGO I LO IM. SŁOWACKIEGO
Teatr From Poland (Al. Najświętszej Maryi Panny 2)
Wtorek 22 września, godz. 19:00

Obejrzymy wspólnie przedstawienie zrealizowane przez uczniów częstochowskiego „Słowaka”, wyreżyserowane przez Marka Ślosarskiego. „Norway.today” Igora Bauersimy to niełatwy, ale wciągający mroczny spektakl o poszukiwaniu sensu życia, ucieczce od rzeczywistości w świat internetowych złudzeń i próbach poszukiwania tożsamości.

# „O SZKODLIWOŚCI…” – SPEKTAKL DARIUSZA SOSIŃSKIEGO
Teatr From Poland (al. Najświętszej Maryi Panny 2)
Wtorek 22 września, godz. 20:00

Zapraszamy na monodram Dariusza Sosińskiego, aktora związanego z Teatrem Dramatycznym im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz niezależnym Teatrem Studio Sonda. To już trzecia wizyta aktora na Festiwalu „Czytaj!”. Tym razem zobaczymy sztukę „O szkodliwości…” wyreżyserowaną przez Marcina Sosińskiego, będącą adaptacją opowiadania Antona Czechowa. Jest to opowieść o relacjach damsko-męskich, problemach z nałogiem, rozrachunkach z rzeczywistością…

# CZYTANIE LEMA NA DWA GŁOSY
Lomobar (al. Wolności 2/4)
Czwartek 24 września, godz. 16:30

Przed nami spotkanie ze Stanisławem Lemem! Cały czwartek poświęcony będzie najczęściej tłumaczonemu polskiemu pisarzowi przełomu wieków. Zaczynamy od „Bajek robotów” interpretowanych tradycyjnie przez parę aktorów: profesjonalnego i (jeszcze) nie. W tym roku Sebastian Banaszczyk z częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza i Patrycja Potyralska – studentka wrocławskiej PWST. Zapraszamy!

# MIKROORGANIZMY – POKAZ MULTIMEDIALNY Z MUZYKĄ NA ŻYWO
Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)
Piątek 25 września, godz. 21:00


Mikroorganizmy to projekt artystów związanych z wrocławską ASP – Wojciecha Pukocza, odpowiedzialnego za video oraz Michała Sikorskiego, tworzącego muzykę. Dla artystów-malarzy obraz, film i dźwięki są naturalnym środowiskiem artystycznego wyrazu. Dla nich jest to literaturą, narracją, oniryczną opowieścią. Zapraszamy na wyjątkowe połączenie hipnotyzujących głośnych dźwięków i multimedialnego szaleństwa na ekranie. Wszystko to na żywo, na podwórku Willi Generała!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy Twoje zdanie, chcemy je poznać i będziemy bardzo wdzięczni za parę słów własnie od Ciebie. Nie krępuj się, pisz śmiało. Nie tolerujemy jednak komentarzy wulgarnych, nonsensownych, które niczego nie wnoszą. Takie komentarze będą usuwane.