PL EN O nas Facebook Twitter G+ RSS e-mail

palimpsest nr 8
ONLINE PDF
EPUB MOBI
Warsztaty podczas Festiwalu "Czytaj!"# WARSZTATY LITERACKIE Z PIOTREM NITĄ
Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego (ul. Pułaskiego 15)
Środa 23 września, godz. 16:00

Niezapisana kartka papieru; puste okno edytora tekstu; pustka w głowie; wątpliwość, czy to, co jest w głowie, jest w ogóle coś warte; wątpliwość, czy da się to zmienić… Zmierzymy się z tymi trudnościami podczas warsztatów literackich. Bądź gotowy na zachęty i pochwały (będą), poznawanie sposobów i patentów na kreatywność (będą) oraz radosne odkrywanie tego, co nowe (to zależy od Ciebie).
Warsztat kierowany jest do osób powyżej 15 roku życia. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: adam@czytaj.festiwal.info (w temacie proszę napisać „warsztaty literackie”, a w treści maila: imię, nazwisko, wiek i nr telefonu uczestnika).

# BAJKI-ROZRABIAJKI – WARSZTATY DLA DZIECI
Muzeum Częstochowskie, Ratusz, (Al. Najświętszej Maryi Panny 45 A)
Sobota 26 września, godz. 10:00

Bohaterowie bajek nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Przeskakują z książek do filmów, piosenek i jeszcze dalej. Czasami warto podążyć za nimi. Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na czytajową edycję bajek-rozrabiajek. Podczas warsztatów otworzymy worek z pomysłami na to, jak spędzać czas z dziećmi i nadążać za ich zachłanną potrzebą wciąż nowych atrakcji. Zapraszamy do królestwa plastyki, muzyki, teatru i niczym nieograniczonej wyobraźni.
Warsztaty dla dzieci wieku 5-10 lat. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: adam@czytaj.festiwal.info (w temacie proszę napisać „warsztaty bajki-rozrabiajki”, a w treści maila: imię, nazwisko, wiek dziecka i kontaktowy nr telefonu)

# WIÓRY LECĄ – WARSZTATY STOLARSKIE
Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)
Sobota 26 września, godz. 10:00 – 14:00

Każdy prawdziwy mól książkowy powinien przynajmniej raz w życiu własnoręcznie wykonać półkę na książki. Zapraszamy zatem na warsztaty stolarskie z Wióry Lecą (www.wioryleca.wordpress.com). W czasie zajęć będziecie mieli okazję obcować z narzędziami i pachnącym drewnem. Wspólnie zrealizujemy autorskie projekty, które zabierzecie sobie do domu.
Wszystkie materiały będą czekały na miejscu. Polecamy ubierać się w luźny strój roboczy!
Warsztat kierowany jest do osób powyżej 18 roku życia. Wstęp na warsztaty jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail:adam@czytaj.festiwal.info (w temacie proszę napisać „warsztaty stolarskie”, a w treści maila: imię, nazwisko, wiek i nr telefonu uczestnika)

# TYPOGRYZMOL – WARSZTATY Z JANEM BAJTLIKIEM
Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)
Niedziela 27 września, godz. 11.00

Wszystkich lubiących zabawy w gryzmolenie liter – zapraszamy na profesjonalne warsztaty typograficzne. Prowadzący, Jan Bajtlik, to ilustrator, projektant, plakacista, absolwent warszawskiej ASP, laureat m.in. wyróżnienia Bologna Ragazzi Award 2015. Plakaty jego pracy dyplomowej zachęcały do czytelnictwa – „Bądź człowiekiem, czytaj!” (tak, tak, „czytaj!” – przypadek? – nie sądzimy).
Warsztaty dla osób powyżej 15 roku życia. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia: adam@czytaj.festiwal.info (w temacie: „typogryzmol”, a w treści maila: imię, nazwisko, wiek i nr telefonu uczestnika).

CAŁY PROGRAM FESTIWALU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenimy Twoje zdanie, chcemy je poznać i będziemy bardzo wdzięczni za parę słów własnie od Ciebie. Nie krępuj się, pisz śmiało. Nie tolerujemy jednak komentarzy wulgarnych, nonsensownych, które niczego nie wnoszą. Takie komentarze będą usuwane.